translateБагато хто задається питанням: «Яка англійська краще: британська чи американська?». Самe по собі це питання свідчить про певний прогрес у викладанні англійської мови. Адже донедавна тільки деякі користувачі знали про різні варіанти мови, її вимови, фонетики. Йдеться саме про головні варіанти: Received Pronunciation і General American. Кого цікавить питання, який варіант вибрати, то можна зупинитися на таких моментах.

По-перше. Однозначної відповіді на це питання немає, так як для того, щоб мати доступ до всієї англомовної інформації, потрібно вміти сприймати два варіанти - як на слух, так і письмово.

Загалом, не важливо, на який варіант більш схожа ваша англійська - іноземці Вас зрозуміють. Хіба що можуть бути деякі конфузи з лексикою. Наприклад, іменник «chips» в британському варіанті означає «картопля фрі», а в американському - «чіпси». Але подібні відмінності зустрічаються навіть у діалектах, так що в будь-якому випадку, якщо трапиться поїхати кудись, доведеться зустрітися з деякими діалектичними відмінностями.

По-друге. Якщо говорити про відмінності у вимові, то основним є те, що в британській звук /r/ вимовляється тільки перед голосними (product, rain), а в американській він завжди присутній. Що стосується граматики, то в американській опускається багато складних конструкцій, які є в британській граматиці. Однак потрібно враховувати, що на іспитах і при здачі тестів краще все ж таки дотримуватися правил, прописаних у підручниках, а не того, що Ви можете почути, скажімо, в американських фільмах і телепередачах. Ось, наприклад, в повсякденному мовленні часто говорять «I just drunk a cup of coffee», тоді як за правилами з підручників потрібно говорити: «I have just drunk a cup of coffee». Так само є відмінності у правописі (Br. favourite - Am. favorite).

По-третє. Уміння говорити і писати мовою, наближеною до одного з основних двох варіантів, є перевагою для того, хто вивчає мову, хоча це і не основне для обміну інформацією англійською.

На курсах англійської мови Image Education в Києві використовуються автентичні підручники, в яких є приклади як британської, так і американської англійської, і дається класична граматика, яка готує до міжнародних іспитів. Так само викладачі застосовують відео і пісні як британського, так і американського походження. Тому сміливо можна сказати, що навчаючись на курсах англійської мови Image Education/Імідж Освіта, питання про вибір на користь тої чи іншої мови не буде вас переобтяжувати. Для вас обидва варіанти будуть доступні!

Автор - Вікторія Осипенко, викладач курсів англійської Імідж Освіта.

Дивитися всі статті...

ВГОРУ