Image Osvita Teachers

Поговоримо про мову, а точніше, про викладачів. А ще точніше, хто кращий викладач: жінка чи чоловік? Тема здається пікантною, але лише на перший погляд, бо як кажуть в таких випадках, “все ясно, як божий день”.

Отже: хто вчить дитину мові з пелюшок, носячи її на руках по 24 години на добу? Жінка чи чоловік? Хто навчає малюків-бразильців, малюків-японців (та й усіх малюків світу) говорити впродовж тисячоліть: татусі чи матусі? Матусі, звичайно. Хто діток вчить першим словам? – Мами. А хто потім навчає зв’язувати ці слова у прості речення? –Теж мами. Хто навчає кольорам та алфавіту, назвам речей та всьому іншому? Татусі? Та ні, це - знову мами. І роблять вони це по всьому світі. І весь світ, дякуючи їм, вміє розмовляти! А ми ще тут будемо думати хто кращий вчитель по своїй долі та природі?

Мами в усіх кінцях світу терплячі та толерантні. Ви ж помічали, які вони  настирні: поки дитина не заговорить – мама не зупиниться! Вона і так, і сяк, але вчить і вчить дитину щодня вимовляти нові й нові слова, непомітно проводячи з дитиною уроки мови по 10-12 годин на день, а то й більше! Оце так мотиватори! Оце так методисти! Одним словом, жінки – це вроджені викладачі! Вони і є першими та найефективнішими вчителями на планеті! Вони, того навіть не усвідомлюючи, талановиті та природжені мовники з великої літери! І це не завдяки їх освіті - це в їхніх генах!

На завершення питання: чому в лінгвістиці працюють переважно жінки: мами чи  й молоді дівчата, які ще не вивільнили свій генетичний потенціал і пристрасть навчити когось говорити?
Відповідь: тому, що жінки - це найкращі в світі викладачі! І сперечатися з цим не має вже ніякого сенсу.

Епілог: ніхто не сказав, що чоловік не може бути хорошим лінгвістом чи викладачем. Але статистика переконливо свідчить, що їх відсоток надто мізерний, щоб говорити про конкуренцію з жінками.

Дивитися всі статті...

ВГОРУ