translate«Музика – це справжня загальна людська мова» (Карл Юліус Вебер)

Впродовж століть, експерти в різних галузях науки – психологи, філософи, педагоги та лікарі, досліджували та доводили терапевтичні та розвиваючі здатності музики. Ще сам Платон писав свого часу, що музика є найсильнішим інструментом навчання, адже ритм і гармонія знаходять шлях до самих глибин душі, і душа того, кого навчають, стає прекрасною та витонченою.

За останні декілька десятиліть вчені зробили величезний прогрес в теорії оволодіння іноземною мовою, дійшовши до висновку, що дидактичне поєднання мови з музикою є надзвичайно результативним. Цей факт мав численні експериментальні підтвердження.

Мова і музика є двома шляхами людського спілкування і самовираження. Ці поняття нерозривно пов’язані між собою певними базовими характеристиками, такими як ритм, динаміка, висота тону, тембр тощо. Саме тому методи навчання мови та музики дуже схожі. Більше того, вчені стверджують, що люди, які мають гарні музичні здібності, можуть досягти неабиякого успіху і вивченні мови.

Музика може нас хвилювати, впливати на наші відчуття і воскрешати в памяті спогади з минулого. Стимулюючи наші емоції та спогади, вона може мати відчутний вплив на навчання, яке, маючи в свою чергу емоційне підкріплення, стає ефективнішим.

Інтонація мови, впорядкування тонів звуків, є найпершими поняття, які ми вивчаємо, коли починаємо опановувати мову. Пізніше, саме шляхом взаємодії, ми вчимося музичності мови, яка є необхідною умовою вдалого спілкування. Тож, якщо Ви полюбляєте слухати музику, чому б не скористатися нею, як допоміжним методом вивчення англійської мови?

Хочу поділитися дуже ефективними методами "симбіозу" музики і мови, які успішно впроваджуються на курсах англійської в Києві "Імідж Освіта". Результат дії таких методів на заняттях вражаючий!

Робота з текстами англомовних пісень є чудовим шляхом вивчення нових слів та виразів, адже вивчені таким способом, вони запам’ятовуються чітко і надовго. Прочитайте текст декількох своїх улюблених пісень та оберіть слова чи вирази, які Ви маєте бажання вивчити. Знайдіть їх значення і сміливо використовуйте в інших контекстах.

Тексти пісень забути практично неможливо, адже Ви час від часу прослуховуватимете ту чи іншу пісню чи пісні (особливо, якщо вона/вони Вам до вподоби). Важливим моментом у вивченні пісні є розуміння тексту, адже без нього цілковите відчуття прослуханого неможливе. Можете самостійно перевіряти розуміння, записуючи текст під час прослуховування аудіозапису, а потім звіривши з, так би мовити, офіційним варіантом. Не варто засмучуватися, якщо в якихось моментах Ви помилилися: носії мови теж не завжди з першого разу чітко розрізняють слова пісні.

Повірте, результат буде вартим Ваших старань: вивчаючи лише 1 пісню на тиждень (повірте, це не займе багато часу)впродовж року, наприклад, в сукупності ви отримаєте 52 вивчені пісні, а це новий вокабуляр, який практично не забувається.

Музика прийде Вам на допомогу і у випадку, якщо Вам необхідно запам’ятати список слів. Чому б не спробувати покласти їх на музику? І якщо Ви не соромитесь, що хтось почує Ваш «спів» пошепки, Ви гарантовано пригадаєте більше слів із вокабуляру, ніж могли б. До того ж , сам процес складання власної пісеньки може зробити процес Вашого навчання веселішим.

Відчуваєте потребу позбутися акценту? Знову на допомогу Вам прийдуть так добре знайомі пісні, адже вони виступають чудовим зразком для вимови. Підсвідомо, коли ми слухаємо іншомовні пісні, ми імітуємо носія мови, і, як результат, самі говоримо краще. Ритм також допомагає покращити вимову, інтонацію і робить мову плавною.

У всіх наступає період, коли навчання стає складнішим. Завдяки музиці складнощів можливо позбутися. За словами Ральфа Емерсона Уолдо, американського філософа, музика вчить нас красномовно мислити. Тому просто слухайте музику (особливо класичну) під час навчання – це допомагає розслабитись і сконцентруватися водночас, зосередитися на предметі вивчення і збільшує можливість запам’ятовування слів. До того ж, музика усуває або ж послаблює інші звуки , які можуть подекуди дратувати чи відволікати Вас.

Музика, безумовно, є розважальним і водночас ефективним методом вивчення та покращення мови. Вам подобаються англомовні пісні? Отже використовуйте свій музичний запал і вивчайте англійську із задоволенням.

Автор - викладач курсів англійської мови Імідж Освіта Жанна Черватюк

Дивитися всі статті...

ВГОРУ