success

Відповідь на це запитання дуже проста, але водночас досягти цього не так вже й просто, оскільки результат вимагає комплексного підходу та самодисципліни. То ж на що звернути увагу, щоби отримати максимум користі від занять на курсах англійської мови? Можливо, ви не раз чули таку думку: щоби навчитись говорити – необхідно якомога більше говорити, щоби навчитись розуміти на слух – більше слухати і т. п. Звучить доволі банально, але практика доводить раціональність даної ідеї.

Важливо використовувати кожну можливість висловлюватись на заняттях курсів англійської мови, брати активну участь в обговоренні тем, навіть якщо на перший погляд тема не цікава (що дуже рідко трапляється), завжди можна провести паралелі й знайти практичне застосування певної лексики в житті. Необхідно час від часу готувати презентації та усні повідомлення вдома. Саме вдома у вас є достатньо часу подумати, що сказати та вибрати відповідну цікаву лексику, так щоби презентація запам’яталась не тільки вам, а й справила враження на слухачів. Крім того, вдома є час потренуватись (в ідеалі перед аудиторією з друзів та родичів), за потреби підготувати опорні картки. Підготовлений матеріал (а не прочитаний із зошита) надовго залишається у пам’яті та стане вашим надбанням, вашим мовленням і, що не менш важливо, дасть вам відчуття досягнення.

Не варто недооцінювати важливість використання засобів масової інформації. Ключовим принципом тут є регулярність, адже кількість на певному етапі завжди перетворюється на якість. Корисно взяти за правило переглядати новини англійською мовою 15-20 хвилин кожного дня, або через день. Відомо, що лексика і структури в повідомленнях повторюються з певною періодичністю і зрештою запам’ятаються без жодних зусиль. Те ж стосується перегляду художніх фільмів, серіалів, прослуховування улюблених пісень англійською мовою. Крім того, не раз доводилось спостерігати наступну закономірність: студенти, які постійно читають книжки англійською мовою, мають багатший словниковий запас. То ж читайте під час подорожей у метро, півгодини перед сном, або прослуховуйте аудіо книги в автомобілі. Час плине не помітно і ви здивуєтесь скільки можна прочитати за місяць, півроку, рік.

Ще одна важлива складова успіху – виконання домашнього завдання у повному обсязі. Залишивши останнє без уваги, студент опиняється в ситуації “поза грою”. Такий студент не може взаємодіяти з іншими на рівних, стає причиною непорозуміння у спілкуванні та ставить безліч запитань. Від цього, на жаль, страждає і сам студент, і вся група.

Не зайвим буде дізнатись до якого типу сприйняття матеріалу ви відноситесь: візуалів, аудіалів чи кінестетиків. Склавши простий тест, який легко знайти в інтернеті, ви зможете спрямувати свої природні здібності на опанування мови відповідним чином. Відомо, що візуалам бажано широко використовувати наочні матеріали, аудіали краще сприймають на слух, а кінестетики краще сприймають мову в русі (що, крім всього іншого корисно для здоров’я в цілому).

І останнє, але не менш важливе: навчання повинно приносити задоволення. Якщо є причини для невдоволення чи дискомфорту, не соромтесь обговорити цю ситуацію з викладачем, адже саме викладач є “сценаристом” та “ режисером” вашого заняття і саме від нього залежить, що і як ви будете опановувати. Перед початком курсу згадайте, що вам було до вподоби під час навчання у вузі, повідомте викладача, яку мету ви переслідуєте. Чітке бачення кінцевого результату дозволить вам зрозуміти навіщо робити ті, чи інші вправи. Можна напрацювати систему правил, в яких студенти і викладач висловлюють свої побажання і очікування, а також узгодити смішні та корисні “покарання” за невиконання обов’язків.

Закономірно виникає питання: де взяти час на реалізацію всіх цих побажань? Відповідь: всі ми маємо 24 години на добу, при цьому хтось встигає, а хтось ні. Очевидно бажано переглянути пріоритети і обов’язково з’явиться 30-40 хвилин кожного дня для вивчення англійської мови.

Бажаю всім студентам натхнення і успіхів на шляху здобуття знань!

Автор - Віталіна Прохоровська, викладач курсів англійської Імідж Освіта.

Дивитися всі статті...

ВГОРУ