speak

Чи існує певний чудодійний засіб за допомогою якого, не докладаючи особливих зусиль, можна вільно заговорити англійською мовою? – Ні! Мова – це не вміння, яке нам дається від народження. Мова засвоюється і удосконалюється людиною протягом усього її життя.

Звичайно, існує безліч методів, як вивчити англійську мову. Найпростіший, скаже хтось, поїхати в англомовну країну. Чудово! Але тут важливо пам’ятати, що перебування в країні не є гарантом того, що Ви відразу ж будете все розуміти та вільно висловлювати усі свої думки англійською. Як не дивно, але деякі люди, знаходячись у мовному середовищі, не завжди вільно володіють англійською. Вони обмежуються певними повсякденними фразами. Мотивація та велике бажання розмовляти англійською мають стояти на першому місці. Для інших найкращим методом вивчення мови є заняття на курсах англійської, де вчитель завжди пояснить, попрактикує і проконтролює.  В "Імідж Освіті", курсах англійської мови в Києві, вдало поєднується викладання граматичної бази і тренінг-практика живого спілкування.

Вивчення англійської, чи будь-якої іншої мови, - тривалий процес. Але чи буде він цікавим та ефективним саме для Вас залежить від певних факторів.

Одним з найважливіших факторів є наше сприйняття навколишноьго світу. Кожна людина володіє певними характерними рисами, які є критичними у вивченні мови. Так, наприклад, різні люди сприймають та засвоюють інформацію по-різному в залежності від їхнього типу сприйняття інформації (візуали - люди, які сприймають більшу частину інформації за допомогою зору, аудіали - ті, хто в основному отримує інформацію через слуховий канал, кінестетики -люди, які сприймають більшу частину інформації через інші відчуття (нюх, дотик та ін) і за допомогою рухів та дискрети - у них сприйняття інформації відбувається в основному через логічне осмислення, з допомогою цифр, знаків, логічних доказів) та темпераменту ( сангвінік, холерик, меланхолік чи флегматик).

Тож, обираючи для себе певний метод вивчення мови, переконайтеся в тому, чи підходить він Вашій особистості. Таким чином, Ви полегшите процес навчання та отримаєте велике задоволення від нього.

Проте, обравши метод, необхідно врахувати основний критерій володіння мовою, а саме, володіння усіма аспектами мови: говоріння, аудіювання (сприйняття на слух), словниковий запас, граматика, вимова, читання, письмо). Відсутність будь-якого з цих елементів стане перешкодою у вільному оволодінні мовою. Також, в процесі навчання забороняється концентруватися лише на одному аспекті.

Щодо самого процесу вивчення англійської мови, то він має базуватися на щоденному використанні мови, принаймні 20 хвилин на день. Не обмежуйтесь тільки заняттями в класах на курсах англійської. Зробіть вивчення англійської мови частиною Вашого щоденного життя, нехай це стане Вашим хобі. Як щодо того, щоб слухати якісь записи англійською по дорозі на роботу / навчання, читати новини англійською, а не Вашою рідною мовою, намагатися думати англійською під час виконання певної рутинної роботи (спочатку словами, потім реченнями, текстами) читати статті, слухати подкасти, вести щоденник та дивитися відео на цікаві Вам теми; хоча, не забувайте збагачувати Ваш словниковий запас різноманітною лексикою: науковою, офіційною, розмовною і т.п. Насолоджуйтеся процесом! Адже наша пам'ять здатна працювати набагато краще саме коли ми переживаємо певні емоції.

Однак, позбавтеся однієї емоції - страху, страху зробити помилку! Спілкування є набагато важливішим ніж перфекціонізм! Адже головною ціллю є саме спілкування. З часом, Ви будете помічати свої помилки та виправляти себе, але ні в якому разі не дозволяйте страху змусити Вас мовчати.
Останнє, але не менш важливе - ніколи не здавайтеся! “You never fail until you stop trying!”

Автор - Тетяна Дида, викладач курсів англійської Імідж Освіта.

Дивитися всі статті...

ВГОРУ