blog 280417 1

Не секрет, що при вивченні англійської чи будь-якої іншої іноземної мови, ми стикаємося з запам’ятовуванням нових слів. Досить часто від студентів можна почути сумні розповіді про те, як старанно вони зазубрили усі слова і уже через декілька днів не можуть згадати жодного з них. Тим не менш, американські психологи стверджують, що ефективно вивчати великі кількості іноземних слів усе ж можливо, про що і піде мова у цій статті.

Парадоксально, але найдавніша техніка запам’ятовування усе ще залишається найнадійнішою, найефективнішою та найпростішою. На жаль, освітні установи часто залишають її поза увагою, як і студенти, які часто чують пораду від батьків: «Сонечко, чи не краще було би вивчити трошки сьогодні і трошки завтра, ніж намагатися запам’ятати все за один раз?». Така техніка запам’ятовування називається «ефектом інтервалів» (spacing effect). Суть її полягає у тому, що людина зберігає у пам’яті такі ж чи навіть більші об’єми інформації впродовж значно більшого часу, якщо між періодами запам’ятовування є інтервали. У це може бути складно повірити, але «ефект інтервалів» може збільшити час, впродовж якого ми пам’ятаємо інформацію, в два рази.

Звісно, це не означає, що зазубрювання немає ніякого сенсу. Перед складним тестом чи іспитом реально запам’ятати великий об’єм інформації за ніч, проблема у тому, що вона не залишається у пам’яті надовго. Отже, на думку психологів, оптимальний спосіб вивчення нових слів – це правильна послідовність інтервалів та сесій запам’ятовування. Так, між ними існує пряма залежність, що було доведено багатьма довгостроковими експериментами.

 

Період, впродовж якого ми пам’ятаємо інформацію

Інтервал між першими сесіями запам’ятовування

1 тиждень

1-2 дні

1 місяць

1 тиждень

3 місяці

2 тижні

6 місяців

3 тижні

1 рік

1 місяць

 

Отже, з точки зору психології, запам’ятати список нових слів сьогодні і повторно вивчити їх через місяць – є найпростішим та найефективнішим рішенням. Тоді вони залишаться у пам’яті мінімум на рік, а зазубрене у ніч перед іспитом чи тестом забудеться дуже швидко.

Автор – Цирень Анна, викладач курсів англійської Імідж Освіта.

Дивитися всі статті...

ВГОРУ