time

Паралельно зі збільшенням кількості років роботи у сфері викладання, накопичуються не лише методи та прийоми викладання, але й стаж особистого коуча.

Для жодного з колег не буде великим відкриттям факт, що для всіх студентів курсів англійської для дітей і дорослих викладач – важливий мотиватор та радник. В даній статті ми спробуємо об’єднати викладацький досвід та навести рекомендації, як же, у щільному графіку, наповненому робочими та особистими подіями, викроїти час, щоб вивчити англійську індивідуально чи на курсах.

Одразу хотілось би зазначити, якщо Ви особисто вважаєте вивчення мови марнуванням часу і займаєтесь цим лише тому що «на роботі сказали» - ця стаття буде мало цікавою для Вас.

Отже, до порад:

Хоча життя в Києві бурхливе, часу обмаль, а все треба вирішувати швидко і робити "вже на вчора", не нервуйте! Для початку оберіть для себе гідні курси англійської в Києві, заведіть свій календар досягнень. Не намагайтесь одразу поставити собі дуже високу планку (Сергій Бубка провів багато років на тренуваннях, перш ніж досяг чемпіонського титулу). Виділіть в своєму органайзері час на відвідування курсів англійської та особистої роботи. В календарі успіху відмічайте Ваші досягнення за день/тиждень/місяць і. т. д.

Не займайтесь вивченням мови одиночно. Навіть, якщо Ви вивчаєте англійську індивідуально. Обговорюйте досягнення та різні теми, пов’язані із вивченням мови з одногрупниками по курсах англійської/друзями/родичами/колегами, обговорюйте різні аспекти вивчення мови/граматичні феномени/цікаву лексику/ваші досягнення, але будьте постійно у соціумі! Запитання про Ваші успіхи від «Каті із сусіднього відділу» працює краще ніж усі «бу-бу-бу» від шефа на тему саморозвитку.

Думайте про гроші. Кожного разу, починаючи вивчати мову в Вашому бюджеті є одні і ті самі пункти: курси англійської/книжки/посібники/копії/канцелярія – все коштує грошей. Якщо підбити суму, витрачену Вами на всі вищезазначені допоміжні засоби – можна отримати вартість туру на вихідні в Будапешті чи Празі… також важливо! Ваш час. За популярною в ХХ столітті аксіомою він дорівнює грошам. От і порахуйте…

Забудьте про виправдання. «Я був зайнятий», «Я погано себе почував», «Захворів родич/друг/хом’ячок» - всі ми люди і всі маємо форс-мажори в житті. Але, якщо непередбачені ситуації стають нормою, можливо, настав час почати їх передбачати? Стежити за новинами/станом здоров’я/тенденціями на роботі – тоді авралів стане набагато менше і у Вас з’явиться той омріяний час на вивчення англійської.

«Гостри пилку». Раціональна ідея, викладена Стівеном Кові у книзі «7 навичок високоефективних людей». Уявіть собі людину, яка вже 5 годин спилює дерево. На пропозицію зупинитись та нагострити пилку він відповідає «Ні-ні, у мене немає часу, мені треба пиляти». Але, якщо Ваші інструменти не в належному стані, як же Ви зможете ефективно працювати? Тож, як не дивно, дбайте про свій головний інструмент - себе, про свій мозок та тіло, будьте готові до нових звершень і в Вашій добі з'явиться не 24 а мінімум 36 годин, серед яких Ви точно знайдете час, на вивчення мови.

Автори - Вікторія Плішкова та Анна Швецова, викладачі курсів англійської Імідж Освіта.

Дивитися всі статті...

ВГОРУ